Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Tarcze sprzęgła

Artykuły oferowane w tej kategorii to tarcze sprzęgła. Występują w różnych konfiguracjach, z różnym materiałem ciernym, pasujące do różnych modeli i marek samochodów. Wszystkie oferowane tutaj tarcze sprzęgła łączy wysoka jakość wykonania oraz przystępna cena. Są niezbędnym produktem dla wszystkich, którzy wiedzą jak ważną rolę odgrywa tarcza sprzęgła.

Aktywne filtry

Jaką rolę pełni tarcza sprzęgła?

Bardzo dużo samochodów obecnie poruszających się po drogach to jednocześnie mocne, szybkie i wygodne pojazdy. Kierowcy korzystają z pełnego zakresu obrotów silnika, a co za tym idzie wykorzystują pełną moc i moment obrotowy jaki generuje. Bardzo często kierowcy jeżdżą dynamicznie lub nawet agresywnie. Dlatego bardzo ważnym elementem w układzie napędowym jest tarcza sprzęgła, która bezpośrednio odpowiada za połączenie silnika (koła zamachowego) z dalszą częścią układu napędowego - ze skrzynią biegów. Jej odpowiedni wybór umożliwi kierowcom długie i bezawaryjne korzystanie z mocy silnika w swoim samochodzie ale również szybkie i płynne zmiany biegów.

Czy potrzebna mi jest tuningowa tarcza sprzęgła?

Do tej kategorii powinni szczególnie zajrzeć kierowcy, którzy zauważają między innymi problem ze zbyt niskim położeniem pedału sprzęgła, które spowodowane jest dynamiczną i agresywną jazdą. Pojawiające się przy tym szarpanie podczas ruszania i problemy ze zmianą biegów mogą świadczyć, że tarcza sprzęgła jest zużyta i należy ją wymienić. Czy w takim przypadku zastosować sportową tarczę sprzęgła? Jak najbardziej warto aby układ sprzęgła mógł działać prawidłowo i mógł przenosić wyższe momenty obrotowe silnika. Warto zauważyć, że w układach sprzęgła występują również tarcze dociskowa sprzęgła i prawidłowa praca tych dwóch elementów zagwarantuje nam przyjemne i komfortowe użytkowanie samochodu.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło