Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Układ dolotowy silnika - gotowe zestawy

Prawidłowa praca silnika jest zależna od bieżącej dostawy powietrza niezbędnego do zapłonu mieszanki paliwowej. Układ dolotowy silnika odpowiada za ten proces, a każda awaria lub zmiana działania wiąże się z istotną zmianą kultury pracy silnika, a nawet całkowitym unieruchomieniem auta. Z drugiej strony tuningowe układy dolotowe pozwalają na poprawienie osiągów pojazdu. W naszym sklepie oferujemy wysokiej klasy układy dolotowe renomowanych producentów.

Jest 49 produktów.

Pokazano 1-16 z 49 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego układ dolotowy jest tak ważny?

Dobrze dopasowany układ dolotowy silnika jest niezbędny, by cylindry pracowały prawidłowo. Jego podstawowym zadaniem jest doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza do cylindrów. Bez tego, praca silnika będzie wielokrotnie mniej wydajna, a wymiernym efektem może być duży spadek mocy. Ponadto silnik może brzmieć inaczej, gdy układ dolotowy silnika jest uszkodzony.

Jak poprawić dolot?

Kupując zestaw układu dolotowego z przeznaczeniem do sportowych zastosowań, zazwyczaj zmienia się filtr powietrza na model o mniejszym oporze przepływu powietrza. Dzięki temu efektywność pracy silnika o wiele rośnie, co objawia się zwiększoną mocą. Układ dolotowy doładowanego silnika powinien też być wyposażony w intercoolery tuningowe, które pozwalają obniżyć temperaturę i zwiększyć ilość dopływającego do silnika powietrza. W naszym sklepie można znaleźć gotowe zestawy uznanych firm z branży motoryzacyjnej.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło