Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Pompy paliwa

Pompa paliwowa to część w układzie paliwowym, która bezpośrednio odpowiada za prawidłową pracę silnika. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu pozwala wtryskiwaczom na rozpylenie paliwa tak, że silnik w samochodzie pracuje równo i płynnie. Energia powstała ze spalonego paliwa wprowadza tłoki w ruch. Wał korbowy zaczyna się kręcić, skrzynia biegów przenosi moment obrotowy na koła. I w ten sposób samochód ma szansę prawidłowo poruszać się po drogach.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa pompa paliwa w samochodzie?

W silnikach benzynowych pompa umieszczona jest w baku i zanurzona w paliwie. Kiedy jest zbyt mało paliwa w zbiorniku, dochodzi do przegrzania pompy i jej zatarcia. Warto więc zadbać o zawsze odpowiedni poziom paliwa i nigdy nie wyjeżdżać go aż do głębokiej rezerwy. Pompa paliwa Bosch ma za zadanie regulować prawidłowy przepływ paliwa od baku aż do samego silnika. Zazwyczaj znajduje się ona pod autem lub bezpośrednio wewnątrz baku paliwa. Jej prawidłowe działanie wpływa przede wszystkim na sposób jazdy i swobodne poruszanie się autem. Jeśli pompa paliwa nie jest w stanie doprowadzać odpowiedniej dawki paliwa, samochód może mieć problemy z odpaleniem lub płynną jazdą.

Czy warto kupić elektryczne pompy paliwa Bosch?

Elektryczne pompy paliwa zasilają układ paliwowy wielu nowoczesnych samochodów osobowych. Najczęściej, jeśli ten element nie działa prawidłowo, można zaobserwować spadki mocy przy jednoczesnym wzroście obciążenia silnika albo przerwanie jego pracy bez możliwości ponownego uruchomienia.

Jeśli kierowca chce, aby jego pompa paliwa Bosch pracowała długo i dobrze, warto, aby zadbał o jej odpowiednie użytkowanie. Nie należy jeździć więc na prawie pustym zbiorniku. Warto, aby benzyna czy olej napędowy była dobrego pochodzenia, a jakość filtrów jest podstawą mądrej eksploatacji.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło