Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Uniwersalne filtry paliwa

Filtry paliwa to jedne z najbardziej niedocenianych filtrów samochodowych. Odpowiadają one za prawidłową filtrację całego układu paliwowego. W silnikach benzynowych filtrowane są cząstki o wielkości co najmniej 10 mikrometrów, a w silnikach diesla o wielkości co najmniej 3 mikrometrów. Warto wiedzieć, że filtry paliwa są w stanie zatrzymać np. rdzę, ziarnka piasku czy cząsteczki różnych metali. Pełnią one rolę ochronną dla silnika samochodu. Odpowiedni filtr działa według konkretnych wytycznych.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego warto wymienić filtr paliwa w samochodzie?

Uniwersalne jak i dedykowane filtry paliwa warto wymieniać w aucie podczas bardziej szczegółowego serwisu. Fachowcy twierdzą przeważnie, że wymiany filtra paliwa należy dokonać przy każdym przeglądzie pojazdu, czyli najrzadziej co 20 tys. kilometrów. Wydaje się to jednak mocno zapobiegawczym rozwiązaniem, gdyż producenci zalecają użytkować jeden filtr o wiele dłużej, bo nawet przez 100 tys. kilometrów.

Zapchany filtr paliwa (np. filtr paliwa Bosch) blokuje swobodny przepływ paliwa do silnika, powodując trudności z uruchomieniem silnika, spadek mocy, utratę płynności pracy oraz zwiększone zużycie paliwa, a także zmniejszenie wydajności pompy paliwa lub wtryskowej. Zaleca się wymianę filtra paliwa raz do roku lub zgodnie z zaleceniem producenta.

Części, ze względu na przeznaczenie filtra, wykorzystują różne materiały filtracyjne, takie jak specjalne włókniny poliestrowe bądź bibuły na bazie włókien celulozowych impregnowanych żywicami z dodatkiem włókien syntetycznych.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło