Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Filtry odmy K&N

Odma wyposażona jest w filtr odmy. Jest to przewód odpowietrzający skrzynię korbową, który minimalizuje ryzyko niekontrolowanego wzrostu ciśnienia gazów w skrzyni korbowej, co może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Zazwyczaj zapchana odma to efekt zgromadzonej przez lata mazi, która zatyka przewód odpowiedzialny za odpowietrzenie skrzyni. W ten sposób dochodzi do wzrostu ciśnienia wspomnianych gazów. Konsekwencją jest uszkodzenie uszczelek i wyciek oleju silnikowego.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Tuningowe filtry odmy K&N do Twojego samochodu

Filtry odmy K&N dostosowane są do niecodziennych rozwiązań w każdym aucie. Firma specjalizuje się w zastosowaniach wyścigowych, samochodach zabytkowych i w klasycznych silnikach gaźnikowych. Filtry odpowietrzenia skrzyni korbowej wykonane są z czerwonego materiału syntetycznego i mogą być wielokrotnie czyszczone i ponownie używane.

Podobnie jak inne filtry samochodowe, o filtr odmy należy dbać i regularnie go czyścić. Przewidywany koszt czyszczenia filtra może wynieść nawet kilkaset złotych. Gdy odma będzie przepełniona i spadnie jej przepustowość, w skrajnych przypadkach bagnet służący do pomiaru oleju może zacząć się unosić. Gdy bagnet będzie wyciągany lub korek wlewu oleju odkręcany, da się słyszeć charakterystyczny syk. Jest to dźwięk spowodowany przez podwyższone ciśnienie gazów w skrzyni korbowej, które uciekają po otwarciu układu.

Wysokie zużycie oleju silnikowego może pojawiać się na skutek zatkanej odmy. Wpływa to na spalanie oleju m.in. poprzez przepuszczanie go razem z gazami do komory spalania.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło