Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Elementy dolotu powietrza

Doprowadzenie powietrza do silnika to etap niezbędny, by jednostka pracowała poprawnie i płynnie, a jednocześnie osiągała odpowiednią moc. Dolot powietrza jest kluczowym komponentem, by to osiągnąć. Wszelkie awarie związane z układem dolotowym mogą powodować bardzo duży spadek mocy i zdecydowanie zwiększone spalanie, a po pewnym czasie jazda autem stanie się niemożliwa. W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne elementy układu dolotowego, które pozwolą na zmodyfikowanie go lub wymianę uszkodzonych bądź zużytych części.

Jest 56 produktów.

Pokazano 1-16 z 56 pozycji

Aktywne filtry

Co to jest dolot powietrza?

Sam dolot powietrza jest odpowiedzialny za bezpośrednie dostarczenie powietrza do silnika, co pozwala zainicjować cały cykl, którego końcem jest zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej. Tym, co jest kluczowe, jest zachowanie odpowiedniego tempa dostarczania powietrza, gdyż zaburzenia w tej kwestii wynikające np. z nieszczelności powodują istotny spadek kultury pracy silnika.  Powietrze dostające się do komory spalania wcześniej trafia poprzez filtr powietrza do kolektora ssącego.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć akcesoria niezbędne do naprawy i modyfikacji całego układu dolotowego. Układ dolotowy silnika składa się z wielu elementów, a my staramy się zapewnić klientom dostęp do wszystkich niezbędnych części pochodzących od renomowanych producentów gwarantujących nie tylko wytrzymałość swoich produktów, ale też zachowanie odpowiednich parametrów jeśli chodzi o uzyskiwaną przez silnik moc. Można u nas znaleźć też intercoolery niezbędne, by modyfikacja dolotu w silnikach doładowanych była jak najbardziej efektywna.

Jakie są objawy nieszczelnego dolotu?

Efektem nieszczelnego dolotu powietrza może być nierówna praca silnika albo zmiana jego brzmienia. Bardzo wymierna jest też utrata mocy silnika. W takiej sytuacji prawdopodobnie trzeba wymieć niektóre części układu dolotowego lub całość tego elementu. W naszym asortymencie można znaleźć wszystko, czego potrzeba do naprawy. Są to produkty odpowiednie dla aut cywilnych i sportowych.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło