Zapamiętaj auto
Wybierz swój samochód

Układ paliwowy

Układ paliwowy to jeden z podstawowych układów w każdym samochodzie osobowym. Układ paliwowy w samochodzie składa się z wielu precyzyjnych podzespołów, takich jak pompy paliwawtryskiwacze paliwa czy regulatory ciśnienia. Bardzo częstą przyczyną czyszczenia układu jest ludzki błąd podczas tankowania, gdy do diesla zalejemy benzyny bezołowiowej lub odwrotnie.

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-16 z 21 pozycji

Aktywne filtry

Jakie są główne elementy układu paliwowego?

Do części układu paliwowego należy zaliczyć przede wszystkim wtryskiwacze, elektryczne pompy paliwa, złącza wtryskiwaczy. Każdy z nich ma określoną rolę i jest odpowiedzialny za inne elementy w pracy całego układu paliwowego. Należy pamiętać, aby regularnie kontrolować i sprawdzać ich działanie, ma to bowiem bezpośredni wpływ na działanie całego silnika i auta.

Wskazania konserwacji układu paliwa.

Podczas tradycyjnej eksploatacji pojazdu, bardzo często zdarza się, że jego elementy zużywają się na skutek tarcia lub korozji. Konserwacja pojazdów ma za zadanie uchronić samochody przed takimi czynnikami. Bardzo ważne jest także prawidłowe zabezpieczenie układu paliwowego. Ten powinien być przede wszystkim dobrze obmyty i wyczyszczony. Dopiero wówczas jest sens jego konserwacji. Odbywa się to za pomocą specjalnych narzędzi - mechanik wpina maszynę w układ zamiast tradycyjnego zbiornika paliwa, a później uruchamia silnik. Jest on czyszczony i tym samym ma szansę dłużej spełniać swoje zadanie. Jest to korzystne działanie dla kondycji całego motoru, który bardzo często narażony jest na zanieczyszczenia związane choćby z paliwem niskiej jakości.

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło